Sitewide Alert (8.x-1.4) - en to os translation catalogue (8 entries)

en: Pages
os: Фæрстæ

en: Delete
os: Аппар

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Date
os: Датæ

en: Settings
os: Амонæнтæ

en: Name
os: Ном

en: View
os: Фенд
