SIWECOS (1.0.1) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Password
de: Passwort

en: Email
de: E-Mail

en: Domain
de: Domäne

en: Security
de: Sicherheit

en: API Token
de: API-Token

en: API token
de: API-Token

en: API Url
de: API-URL

en: Domain token
de: Domain-Token

en: The value is not correct.
de: Der Wert ist nicht korrekt.

en: security scanning service trying to help website owners making there site more secure.
de: Service für Sicherheitsscans als Unterstützung für Website-Betreibende, ihre Site sicherer zu machen.

en: Siwecos security report
de: Siwecos-Sicherheitsreport

en: Configure Siwecos security report.
de: Siwecos-Sicherheitsreport konfigurieren.

en: See the results of the Siwecos security report.
de: Ergebnisse des Siwecos-Sicherheitsreport einsehen.

en: Domain Token
de: Domain-Token

en: To get your personal <a href="@siwecos_info_url" target="_blank">SIWECOS</a> security report, please first <a href="@siwecos_register_url" target="_blank">register yourself at SIWECOS</a>, then provide your credentials and watch <a href="@report_url">your personal security report</a>.
de: Für den <a href="@siwecos_info_url" target="_blank">SIWECOS</a>-Sicherheitsreport ist vorab eine <a href="@siwecos_register_url" target="_blank">Registrierung bei SIWECOS</a> erforderlich. Die Zugangsdaten können danach hier eingetragen werden, um den <a href="@report_url">Sicherheitsreport hier einsehen</a> zu können.

en: Siwecos Seal
de: Siwecos-Siegel
