Skilling (8.x-2.16) - en to fi translation catalogue (198 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Administer
fi: Ylläpito

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Item
fi: Nimike

en: Author
fi: Tekijä

en: Subject
fi: Aihe

en: Description
fi: Kuvaus

en: Action
fi: Toiminto

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Version
fi: Versio

en: view
fi: näkymä

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Number
fi: Numero

en: Message
fi: Viesti

en: Response
fi: Vastaus

en: Image
fi: Kuva

en: Container
fi: Säiliö

en: Required
fi: Pakollinen

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Go to parent page
fi: Mene yläsivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Import
fi: Tuo

en: Book
fi: Kirja

en: Export
fi: Vie

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Top
fi: Ylhäällä

en:  and
fi:  ja

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: History
fi: Historia

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Text
fi: Teksti

en: Status:
fi: Tila:

en: User
fi: Käyttäjä

en: Check
fi: Muu suoritus

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Created
fi: Luotu

en: Create
fi: Luo

en: Question
fi: Kysymys

en: All
fi: Kaikki

en: days
fi: päivät

en: Submitted
fi: Lisätty

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Good
fi: Hyvä

en: Off
fi: Pois päältä

en: From
fi: Lähettäjä

en: Comment
fi: Kommentti

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Explanation
fi: Selitys

en: Term
fi: Termi

en: Warning
fi: Varoitus

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Up
fi: Ylös

en: Send
fi: Lähetä

en: Code
fi: Koodi

en: Owner
fi: Omistaja

en: Recipient
fi: Vastaanottaja

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Day
fi: Päivä

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: End date
fi: Lopetuspäivämäärä

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Security
fi: Turvallisuus

en: Note
fi: Huomaa

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Class
fi: Luokka

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Provides
fi: Tarjoaa

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Order
fi: Järjestys

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Close
fi: Sulje

en: Operation
fi: Toimenpide

en: Original
fi: Alkuperäinen

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Attachments
fi: Liitteet

en: Create account
fi: Luo käyttäjätili

en: Token
fi: Muuttuja

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Lists
fi: Listat

en: author
fi: kirjoittaja

en: Notice
fi: Huomio

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Right
fi: Oikealla

en: Your message has been sent.
fi: Viestisi on lähetetty.

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Completed
fi: Valmis

en: Due date
fi: Eräpäivä

en: User name
fi: Käyttäjän nimi

en: New
fi: Uusi

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Finished
fi: Valmis

en: Complete
fi: Valmis

en: Next page
fi: Seuraava sivu

en: Photo
fi: Valokuva

en: Submissions
fi: Lomakkeen vastaukset

en: Apply
fi: Käytä

en: Go to first page
fi: Siirry ensimmäiselle sivulle

en: Go to last page
fi: Siirry viimeiselle sivulle

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: When
fi: Milloin

en: Attached files
fi: Liitetyt tiedostot

en: Show all
fi: Näytä kaikki

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Account
fi: Käyttäjätili

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: About
fi: Tietoja

en: Case sensitive
fi: Kirjasinkokoriippuvainen

en: Import content
fi: Tuo sisältöä

en: Embed
fi: Upota

en: Patterns
fi: Sisältöpolut

en: Create a new account
fi: Luo uusi käyttäjätili

en: User account
fi: Käyttäjätili

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Difficulty
fi: Vaikeusaste

en: Bundle
fi: Paketti

en: Pause
fi: Pysäytä

en: Alerts
fi: Hälytykset

en: Finished with an error.
fi: Valmistui virheen kanssa.

en: Processed @current out of @total.
fi: Prosessoitu @current (@total).

en: Content author
fi: Sisällön luoja

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: Grouping field
fi: Ryhmityskenttä

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Compact
fi: Kompakti

en: Machine-readable name
fi: Koneellisesti luettava nimi

en: Pagination
fi: Sivutus

en: Poor
fi: Heikko

en: Caches cleared.
fi: Välimuistit tyhjennetty.

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Image style
fi: Kuvan tyyli

en: Select any filter and click on Apply to see results
fi: Valitse mikä tahansa suodatin ja klikkaa Suorita nähdäksesi tulokset

en: Submission access
fi: Lähetysoikeus

en: Your submissions
fi: Lähetyksesi

en: Show more content
fi: Näytä lisää sisältöä

en: Previous page
fi: Edellinen sivu

en: Update URL alias
fi: Päivitä osoitealias

en: Master
fi: Isäntä

en: Relate content to the user who created it.
fi: Linkitä sisältö käyttäjään joka sen kirjoitti.

en: Submission
fi: Lähetys

en: The user authoring the content. If you need more fields than the uid add the content: author relationship
fi: Sisältöä muokkaava käyttäjä. Jos tarvitset enemmän kenttiä kuin vain uid, voit lisätä seuraavan sisällön: kirjoittajariippuvuus.

en: Last page
fi: Viimeinen sivu

en: Easy
fi: Helppo

en: Save and manage fields
fi: Tallenna ja ylläpidä kenttiä

en: Node operations bulk form
fi: Solmujen bulkkitoimintojen lomake

en: Hard
fi: Vaikea

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: Delete content configuration
fi: Poista sisällön asetukset

en: First page
fi: Ensimmäinen sivu

en: Submitted by @author_name on @date
fi: Lähettänyt @author_name @date

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: Site section links
fi: Sivuston osioiden linkit
