Skilling (8.x-2.2) - en to pl translation catalogue (226 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: delete
pl: usuń

en: Administer
pl: Administruj

en: Register
pl: Rejestracja

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Item
pl: Element

en: Author
pl: Autor

en: Subject
pl: Tytuł

en: Description
pl: Opis

en: Action
pl: Akcja

en: On
pl: Włączony

en: Tags
pl: Tagi

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Categories
pl: Kategorie

en: Version
pl: Wersja

en: view
pl: przeglądaj

en: Login
pl: Zaloguj

en: Edit
pl: Edytuj

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: None
pl: Brak

en: Number
pl: Liczba

en: Message
pl: Wiadomość

en: Response
pl: Odpowiedź

en: Image
pl: Obraz

en: Container
pl: Kontener

en: Required
pl: Wymagane

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to parent page
pl: Wyświetla stronę nadrzędną

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Import
pl: Importuj

en: Book
pl: Książka

en: Export
pl: Eksportuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Help
pl: Pomoc

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Top
pl: Góra strony

en:  and
pl:  i

en: Add
pl: Dodaj

en: View
pl: Widok

en: History
pl: Historia

en: Notes
pl: Notatki

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Text
pl: Tekst

en: User
pl: Użytkownik

en: Check
pl: Sprawdź

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Contact
pl: Kontakt

en: Created
pl: Utworzono

en: Node
pl: Węzeł

en: Required?
pl: Wymagany?

en: Create
pl: Utwórz

en: Question
pl: Pytanie

en: Table of contents
pl: Spis treści

en: All
pl: Wszystko

en: days
pl: dni

en: Submitted
pl: Przesłano

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Good
pl: Dobre

en: Off
pl: Wyłączony

en: From
pl: Od

en: Comment
pl: Komentarz

en: Published
pl: Opublikowane

en: Filter
pl: Filtr

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Explanation
pl: Objaśnienie

en: Term
pl: Termin

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: N/A
pl: niedostępne

en: Up
pl: W górę

en: Send
pl: Wyślij

en: Desc
pl: Malejąco

en: Code
pl: Kod

en: Owner
pl: Właściciel

en: Recipient
pl: Adresat

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Day
pl: Dzień

en: Start date
pl: Data początkowa

en: End date
pl: Data końcowa

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Security
pl: Bezpieczeństwo

en: Note
pl: Notatka

en: First name
pl: Imię

en: Last name
pl: Nazwisko

en: Log in
pl: Zaloguj

en: Class
pl: Klasa

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Provides
pl: Udostępnia

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Order
pl: Kolejność

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: Close
pl: Zamknij

en: Operation
pl: Czynność

en: Original
pl: Oryginał

en: Title:
pl: Nazwa:

en: Logout
pl: Wyloguj

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Attachments
pl: Załączniki

en: create
pl: utwórz

en: Create account
pl: Stwórz konto

en: Token
pl: Wzorzec

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Extras
pl: Dodatki

en: Lists
pl: Listy

en: author
pl: autor

en: Notice
pl: Ogłoszenie

en: Caption
pl: Podpis

en: Log out
pl: Wyloguj

en: Right
pl: Prawo

en: Your message has been sent.
pl: Wiadomość została wysłana.

en: No limit
pl: Brak limitu

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Completed
pl: Zakończone

en: User name
pl: Nazwa użytkownika

en: New
pl: Nowy

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Loading...
pl: Wczytuję...

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Finished
pl: Ukończono

en: Complete
pl: Zakończone

en: Next page
pl: Następna strona

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: Submissions
pl: Zgłoszenia

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Unread
pl: nieprzeczytane

en: Classes
pl: Klasy

en: Attached files
pl: Załączone pliki

en: Show all
pl: Pokaż wszystko

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Person
pl: Osoba

en: Account
pl: Konto

en: Rejected
pl: Odrzucone

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Paragraph
pl: Akapit

en: About
pl: O stronie

en: Case sensitive
pl: Wielkość liter ma znaczenie

en: Suggestions
pl: Sugestie

en: Import content
pl: Importowanie zawartości

en: Embed
pl: Osadzony

en: Patterns
pl: Wzory

en: Create a new account
pl: Utwórz nowe konto

en: User account
pl: Konto użytkownika

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: More...
pl: Więcej

en: Initials
pl: Inicjały

en:  days
pl:  dniach

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Difficulty
pl: Poziom trudności

en: User id
pl: Id użytkownika

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Pause
pl: Pauza

en: Finished with an error.
pl: Zakończono z błędem.

en: Message templates
pl: Szablony wiadomości

en: Annotation
pl: Adnotacja

en: Processed @current out of @total.
pl: Ukończono @current z @total.

en: View page
pl: Zobacz stronę

en: Content author
pl: Autor zawartości

en: correct
pl: poprawnie

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: Grouping field
pl: Pole grupujące

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Compact
pl: Kompaktowy

en: Machine-readable name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Poor
pl: Słabe

en: Caches cleared.
pl: Pamięć podręczna została usunięta.

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Clear caches
pl: Wyczyść pamięć podręczną

en: Wrong
pl: Błąd

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Basic page
pl: Prosta strona

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pl: Użyj <em>prostych stron</em> dla Twoich statycznych treści, takich jak strona 'O nas'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
pl: Używaj tagów do grupowania artykułów podobnych tematycznie w kategorie.

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: Select any filter and click on Apply to see results
pl: Wybierz dowolny filtr i naciśnij Zastosuj, żeby zobaczyć wyniki.

en: Submission access
pl: Dostęp do wysyłania zgłoszeń

en: Your submissions
pl: Twoje zgłoszenia

en: Show more content
pl: Pokaż więcej

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Feedback:
pl: Wyjaśnienie:

en: Update URL alias
pl: Zaktualizuj alias URL

en: today
pl: dzisiaj

en: Go to top
pl: Do góry strony

en: Data export
pl: Eksport danych

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Relate content to the user who created it.
pl: Powiąż zawartość z użytkownikiem, który ją utworzył.

en: Submission
pl: Zgłoszenie

en: Checklists
pl: Checklisty

en: Paragraphs
pl: Akapity

en: The user authoring the content. If you need more fields than the uid add the content: author relationship
pl: Użytkownik tworzący zawartość. Jeżeli potrzebne są pola inne niż uid należy dodać powiązanie zawartość: autor

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Powered by
pl: Zbudowano na

en: Easy
pl: Łatwo

en: Manage classes.
pl: Zarządzaj klasami.

en: Save and manage fields
pl: Zapisz i zarządzaj polami

en: Node operations bulk form
pl: Formularz operacji masowych dla węzłów

en: Hard
pl: Ciężko

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: Delete content configuration
pl: Konfiguracja usunięcia zawartości

en: Book traversal links for
pl: Odnośniki nawigacji książki

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: Site section links
pl: Odnośniki sekcji strony
