Skinr (8.x-2.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (74 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: Reset to defaults
oc: Reïnicializar a las valors per defaut

en: enabled
oc: activat

en: enable
oc: activar

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Groups
oc: Gropes

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: disabled
oc: desactivat

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Enable
oc: Activar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: unknown
oc: desconegut

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Weight
oc: Pes

en: none
oc: pas cap

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Theme
oc: Tèma

en: theme
oc: tèma

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: type
oc: tipe

en: status
oc: estatut

en: Options
oc: Opcions

en: Update options
oc: Metre a jorn las opcions

en: Done
oc: Acabat

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Comment
oc: Comentari

en: Filter
oc: Filtrar

en: Overridden
oc: Espotit

en: Conditions
oc: Condicions

en: Advanced
oc: Avançat

en: System
oc: Sistèma

en: module
oc: modul

en: Operation
oc: Operacion

en: No items selected.
oc: Cap d'element pas seleccionat.

en: The update has been performed.
oc: La mesa a jorn es estada efectuada.

en: Refine
oc: Afinar

en: Undo
oc: Anullar

en: Revert
oc: Restablir

en: any
oc: totes

en: revert
oc: restablir

en: Processing
oc: En cors de tractament

en: disable
oc: desactivar

en: Storage
oc: Emmagazinatge

en: The update has encountered an error.
oc: La mesa a jorn a fracassat.

en: Skin
oc: Abilhatge

en: Show only items where
oc: Far veire solament los elements pels quals

en: Panel
oc: Panèl

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: No content available.
oc: Pas cap de contengut disponible.

en: Uses
oc: Usatges

en: An error occurred and processing did not complete.
oc: Una error s'es produita e lo processus s'es pas acabat.

en: and where %property is %value
oc: e ont %property es %value

en: where %property is %value
oc: on %property es %value

en: and where
oc: e ont
