Skribble Digital Signatur Integration (1.0.0) - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Author
ja: 投稿者

en: File
ja: ファイル

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Created
ja: 作成

en: Node
ja: ノード

en: Textfield
ja: テキストフィールド

en: Signatures
ja: 署名

en: Rows
ja: 行数

en: Size of textfield
ja: テキストフィールドの長さ

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Changed
ja: 変更済

en: Text area (multiple rows)
ja: テキストエリア(複数行)

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: The file.
ja: ファイル。

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder

en: Textfield size: @size
ja: テキストフィールドサイズ: @size

en: Number of rows: @rows
ja: 行数: @rows
