Skribble Digital Signatur Integration (1.0.0) - en to ru translation catalogue (27 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Author
ru: Автор

en: File
ru: Файл

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: View
ru: Просмотр

en: Updated
ru: Обновлено

en: Created
ru: Создано

en: Node
ru: Материал

en: API Key
ru: Ключ API

en: Textfield
ru: Текстовое поле

en: Quality
ru: Качество

en: Signatures
ru: Подписи

en: Rows
ru: Строки

en: Size of textfield
ru: Размер текстового поля

en: Authored on
ru: Создан в

en: Changed
ru: Изменение

en: Text area (multiple rows)
ru: Многострочная текстовая область

en: The status.
ru: Статус.

en: The configuration has been updated.
ru: Настройки были изменены.

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: The file.
ru: Файл.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ru: Текст, который будет показан в поле до начала ввода значения. Обычно это подсказка с примером значения или короткое описание ожидаемого формата.

en: Placeholder: @placeholder
ru: Заполнитель: @placeholder

en: Textfield size: @size
ru: Размер текстового поля: @size

en: Number of rows: @rows
ru: Количество строк: @rows
