Skribble Digital Signatur Integration (1.0.0) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Author
tr: Yazar

en: File
tr: Dosya

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Node
tr: Düğüm

en: Textfield
tr: Metin alanı

en: Signatures
tr: İmzalar

en: Rows
tr: Satırlar

en: Size of textfield
tr: Metin alanının boyutu

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Changed
tr: Değişti

en: Text area (multiple rows)
tr: Yazı alanı (çoklu satır)

en: The status.
tr: Durum.

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.

en: Placeholder: @placeholder
tr: Yer tutucu: @placeholder

en: Textfield size: @size
tr: Metin alanı boyutu: @size

en: Number of rows: @rows
tr: Satır sayısı: @rows
