Skribble Digital Signatur Integration (1.0.1) - en to cs translation catalogue (24 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Status
cs: Stav

en: Author
cs: Autor

en: File
cs: Soubor

en: Settings
cs: Nastavení

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: View
cs: Zobrazit

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Node
cs: Uzly

en: Textfield
cs: Textové pole

en: Signatures
cs: Podpisy

en: Rows
cs: Řádky

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Changed
cs: Změněno

en: Text area (multiple rows)
cs: Textová oblast (více řádků)

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: The file.
cs: Soubor.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Placeholder: @placeholder
cs: Zástupný symbol: @placeholder

en: Textfield size: @size
cs: Velikost textového pole: @size

en: Number of rows: @rows
cs: Počet řádků: @rows
