Skribble Digital Signatur Integration (1.0.1) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Title
id: Judul

en: Author
id: Penulis

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Textfield
id: Bidang isian teks

en: Signatures
id: Tanda tangan

en: Rows
id: Baris

en: Size of textfield
id: Ukuran bidang isian teks

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Changed
id: Berubah

en: Text area (multiple rows)
id: Area teks (multi baris)

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.

en: Textfield size: @size
id: Ukuran field teks: @size

en: Number of rows: @rows
id: Jumlah baris: @rows
