Skribble Digital Signatur Integration (1.0.1) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Author
pt: Autor

en: File
pt: Ficheiro

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: View
pt: Mostrar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: Node
pt: Nó

en: Textfield
pt: Campo de texto

en: Rows
pt: Linhas

en: Size of textfield
pt: Tamanho do campo de texto

en: Authored on
pt: Criado em

en: Changed
pt: Alterado

en: Text area (multiple rows)
pt: Àrea de texto (múltiplas linhas)

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pt: O texto que irá ser mostrado dentro do campo até que um valor seja inserido. Normalmente, esta sugestão é um exemplo do valor a inserir ou uma breve descrição do formato esperado.

en: Textfield size: @size
pt: Tamanho do campo de texto: @size

en: Number of rows: @rows
pt: Número de linhas: @rows
