Slick Carousel (8.x-2.0-rc4) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Eliminar

en: Group
pt: Grupo

en: List
pt: Lista

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Por defeito

en: Top
pt: Topo

en: Main
pt: Principal

en: Configure
pt: Configurar

en: Options
pt: Opções

en: All
pt: Todos

en: Thumbnail
pt: Miniatura

en: Not installed
pt: Não instalado

en: Rows
pt: Linhas

en: Randomize
pt: Baralhar

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Fade
pt: Desaparecer gradualmente

en: Installed
pt: Instalado

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: Autoplay
pt: Início automático

en: Overlay
pt: Sobreposição

en: Speed
pt: Velocidade

en: Infinite
pt: Infinito

en: No description
pt: Sem descrição

en: Dots
pt: Pontos

en: Responsive
pt: Responsivo
