Slick Carousel (8.x-2.3) - en to kn translation catalogue (30 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Previous
kn: ಹಿಂದಿನ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Main
kn: ಪ್ರಮುಖ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Vertical
kn: ಲಂಬ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Thumbnail
kn: ತಂಬ್‌ನೈಲ್‌

en: Rows
kn: ಅಡ್ಡಸಾಲುಗಳು

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Installed
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಲಾದ

en: Duplicate
kn: ನಕಲು

en: Accessibility
kn: ನಿಲುಕಣೆ

en: Speed
kn: ವೇಗ

en: No description
kn: ಯಾವುದೆ ವಿವರಣೆ ಇಲ್ಲ

en: Arrows
kn: ಬಾಣಗಳು
