Slick Browser (8.x-2.0-beta1) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Confirm
ja: 確認

en: Reset
ja: リセット

en: Preview
ja: プレビュー

en: Top
ja: トップ

en: Filename
ja: ファイル名

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Created
ja: 作成

en: Bottom
ja: ボトム

en: Published
ja: 掲載

en: File MIME type
ja: ファイルMIMEタイプ

en: File size
ja: ファイルサイズ

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Browse
ja: ブラウズ

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Changed
ja: 変更済

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Apply
ja: 適用

en: Select
ja: 選択

en: Block description
ja: ブロックの説明

en: Grid
ja: グリッド

en: Offset
ja: オフセット

en: Block type
ja: ブロックタイプ

en: Permanent
ja: 恒久的

en: Temporary
ja: 一時的

en: Add Image
ja: 画像の追加

en: File Type
ja: ファイル形式

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Published status
ja: 掲載ステータス

en: Media Library
ja: メディアライブラリー

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Entity browser
ja: エンティティブラウザー
