Slick Browser (8.x-2.0-beta2) - en to pt translation catalogue (44 entries)

en: Title
pt: Título

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Top
pt: Superior

en: Filename
pt: Nome do arquivo

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Created
pt: Criado

en: Bottom
pt: Inferior

en: Published
pt: Publicado

en: File MIME type
pt: Tipo MIME do arquivo

en: File size
pt: Tamanho do arquivo

en: Thumbnail
pt: Miniatura

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Browse
pt: Explorar

en: No results found.
pt: Nenhum resultado encontrado.

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Info
pt: Informações

en: Changed
pt: Alterado

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Select
pt: Selecionar

en: Block description
pt: Descrição do bloco

en: Grid
pt: Grade

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Block type
pt: Tipo de bloco

en: Upload images
pt: Enviar imagens

en: Permanent
pt: Permanente

en: Temporary
pt: Temporário

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Published status
pt: Status

en: Media Library
pt: Bibliotaca de mídia

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Entity browser
pt: Navegador de entidade

en: Select entities
pt: Selecionar entidades

en: Displays entity browser widgets as tabs.
pt: Exibe widgets do navegador de entidade como abas.
