Slick Browser (8.x-2.2) - en to fr translation catalogue (42 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Value
fr: Valeur

en: List
fr: Lister

en: Confirm
fr: Confirmer

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Preview
fr: Aperçu

en: Top
fr: Haut

en: Filename
fr: Nom du fichier

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Created
fr: Créé

en: Bottom
fr: Bas

en: Published
fr: Publié

en: File MIME type
fr: Type MIME du fichier

en: File size
fr: Taille du fichier

en: Thumbnail
fr: Vignette

en: Sort by
fr: Trier par

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Browse
fr: Parcourir

en: No results found.
fr: Aucun résultat n'a été trouvé.

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Changed
fr: Modifié

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Apply
fr: Appliquer

en: Select
fr: Sélectionner

en: Block description
fr: Description du bloc

en: Grid
fr: Grille

en: Offset
fr: Décalage

en: Block type
fr: Type de bloc

en: Upload images
fr: Transférer des images

en: Buttons position
fr: Position des boutons

en: Temporary
fr: Temporaire

en: Add Image
fr: Ajouter une image

en: File Type
fr: Type de fichier

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Published status
fr: Statut de publication

en: Master
fr: Principal

en: Overridable
fr: Supplantatable

en: Overridable options
fr: Options surchargeables

en: Select entities
fr: Sélectionner les entités
