Slider collection (1.0.4) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Default
uk: Базово

en: Top
uk: Зверху

en: Bottom
uk: Знизу

en: Items
uk: Елементи

en: Loop
uk: Цикл

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Not installed
uk: Не встановлено

en: Delay
uk: Затримка

en: Controls
uk: Елементи керування

en: Fade
uk: Згасання

en: Installed
uk: Встановлено

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Pause on hover
uk: Пауза при наведенні

en: About
uk: Про модуль

en: Effect
uk: Ефект

en: Speed
uk: Швидкість

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Fraction
uk: Дріб

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
uk: Відобразити сутності за посиланнями, генеруючи їх за допомогою entity_view().

en: Flip
uk: Розвернути

en: Bullets
uk: Кульки

en: Scrollbar
uk: Смуга прокрутки

en: Cards
uk: Картки
