Slider collection (1.0.6) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Default
it: Predefinito

en: Top
it: In cima

en: Bottom
it: In fondo

en: Items
it: Elementi

en: Loop
it: Iterazione

en: Navigation
it: Navigazione

en: Not installed
it: Non installato

en: Controls
it: Controlli

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Installed
it: Installato

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Pause on hover
it: Pausa al passaggio del mouse

en: About
it: Informazioni

en: Effect
it: Effetto

en: Speed
it: Velocità

en: Pagination
it: Paginazione

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
it: Visualizza le entità messe in relazione tramite entity_view().
