Slider Pro (8.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: None
hi: कोई नहीं

en: Weight
hi: मान

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Top
hi: ऊपर

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Bottom
hi: तल

en: Not found
hi: नहीं मिला

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Normal
hi: सामान्य

en: Up
hi: ऊपर

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Other
hi: अन्य

en: Shuffle
hi: मिश्रण

en: Down
hi: नीचे

en: Position
hi: स्थान

en: Duration
hi: अवधि

en: Buttons
hi: बटन

en: Transition
hi: संक्रमण

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Installed
hi: संस्थापित

en: height
hi: ऊंचाई

en: Top left
hi: ऊपरी बायां

en: Top right
hi: ऊपरी दायां

en: Bottom right
hi: नीचे दाएं

en: Bottom left
hi: नीचे बाएँ
