Slider Pro (8.x-1.0-beta2) - en to ru translation catalogue (45 entries)

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: None
ru: Нет

en: Weight
ru: Вес

en: General settings
ru: Основные настройки

en: Background
ru: Фон

en: Top
ru: Вверху

en: Advanced settings
ru: Расширенные настройки

en: Horizontal
ru: Горизонтально

en: Vertical
ru: Вертикально

en: Bottom
ru: Снизу

en: Not found
ru: Не найдено

en: Fields
ru: Поля

en: Normal
ru: Нормальный

en: Up
ru: Вверх

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Other
ru: Другое

en: Loop
ru: Цикл

en: Shuffle
ru: Перемешать

en: Down
ru: Вниз

en: Position
ru: Позиция

en: Duration
ru: Продолжительность

en: Stop
ru: Остановить

en: Buttons
ru: Кнопки

en: Transition
ru: Переход

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Fade
ru: Плавное появление

en: Slide
ru: Слайд

en: Orientation
ru: Ориентация

en: Installed
ru: Установлено

en: height
ru: высота

en: Top left
ru: Вверху слева

en: Top right
ru: Вверху справа

en: Bottom right
ru: Внизу справа

en: Bottom left
ru: Внизу слева

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Pause
ru: Пауза

en: Full width
ru: На всю длину

en: Top center
ru: Вверху в центре

en: Bottom center
ru: Внизу в центре

en: Auto height
ru: Авто высота

en: Center left
ru: По центру слева

en: Center right
ru: По центру справа
