Slider Pro (8.x-1.0-beta3) - en to ca translation catalogue (42 entries)

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Yes
ca: Sí

en: None
ca: Cap

en: Weight
ca: Pes

en: Name
ca: Nom

en: General settings
ca: Paràmetres generals

en: Label
ca: Etiqueta

en: Default
ca: Per defecte

en: Background
ca: Fons

en: Top
ca: Part superior

en: Options
ca: Opcions

en: Advanced Settings
ca: Paràmetres avançats

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Bottom
ca: Part inferior

en: Not found
ca: No trobat

en: Fields
ca: Camps

en: Up
ca: Amunt

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Other
ca: Altres

en: Loop
ca: Bucle

en: Down
ca: Avall

en: Position
ca: Posició

en: Duration
ca: Durada

en: Are you sure you want to delete %name?
ca: Esteu segur de voler suprimir %name?

en: Delay
ca: Retard

en: Buttons
ca: Botons

en: Transition
ca: Transició

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Installed
ca: Instal·lat

en: height
ca: alçada

en: Top left
ca: Part superior esquerra

en: Top right
ca: Part superior dreta

en: Bottom right
ca: Part inferior dreta

en: Bottom left
ca: Part inferior esquerra

en: Autoplay
ca: Reproducció automàtica

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Top center
ca: Part superior centre

en: Bottom center
ca: Part inferior centre

en: Center left
ca: Centre esquerra

en: Center right
ca: Centre dreta
