Slider Pro (8.x-1.0-beta3) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Background
fa: زمینه

en: Top
fa: بالا

en: ID
fa: شناسه

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Advanced Settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Horizontal
fa: افقی

en: Vertical
fa: عمودی

en: Bottom
fa: پایین

en: Not found
fa: پیدا نشد

en: Fields
fa: فیلدها

en: Normal
fa: عادی

en: Up
fa: بالا

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Other
fa: ساير

en: Loop
fa: حلقه

en: General Settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Down
fa: پایین

en: Position
fa: موقعیت

en: Duration
fa: مدت

en: Transition
fa: انتقال

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Fade
fa: محو شدن

en: Slide
fa: لغزیدن

en: Installed
fa: نصب شده

en: Machine name
fa: نام ماشینی
