SliderWidget (8.x-2.0) - en to hu translation catalogue (27 entries)

en: Disable
hu: Letiltás

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Custom
hu: Egyéni

en: Fields
hu: Mezők

en: Range
hu: Tartomány

en: Red
hu: Vörös

en: Slow
hu: Lassú

en: Fast
hu: Gyors

en: Style
hu: Stílus

en: Orientation
hu: Tájolás

en: Max
hu: Legfeljebb

en: Purple
hu: Bíbor

en: Green
hu: Zöld

en: Blue
hu: Kék

en: Orange
hu: Narancs

en: About
hu: Leírás

en: Step
hu: Lépés

en: Animate
hu: Lejátszó szétnyitása / összecsukása

en: %name must be a number.
hu: %name értékének számnak kell lennie.

en: %name is not a valid number.
hu: %name nem egy érvényes szám.

en: Steel Blue
hu: Acélkék

en: %name must be higher than or equal to %min.
hu: %name nagyobb vagy egyenlő kell legyen, mint %min.

en: %name must be lower than or equal to %max.
hu: %name kisebb vagy egyenlő kell legyen, mint %max.
