SliderWidget (8.x-2.0) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Disable
it: Disattiva

en: Default
it: Predefinito

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Custom
it: Personalizzato

en: Fields
it: Campi

en: Maximum
it: Massimo

en: Style
it: Stile

en: Purple
it: Viola

en: Minimum
it: Minimo

en: Green
it: Verde

en: Blue
it: Blu

en: Orange
it: Arancione

en: About
it: Informazioni

en: Step
it: Passo

en: %name must be a number.
it: %name deve essere un numero.

en: %name is not a valid number.
it: %name non è un numero valido.

en: %name must be higher than or equal to %min.
it: %name dev'essere maggiore o uguale di %min.

en: %name must be lower than or equal to %max.
it: %name dev'essere minore o uguale di %max.
