SliderWidget (8.x-2.0) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Disable
pt: Desativar

en: Default
pt: Por defeito

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: Custom
pt: Personalizado

en: Fields
pt: Campos

en: Maximum
pt: Máximo

en: Range
pt: Intervalo

en: Red
pt: Vermelho

en: Slow
pt: Lento

en: Fast
pt: Rápido

en: Style
pt: Estilo

en: Max
pt: Máximo

en: Minimum
pt: Mínimo

en: Green
pt: Verde

en: Blue
pt: Azul

en: Orange
pt: Laranja

en: About
pt: Sobre

en: Step
pt: Passo

en: %name must be a number.
pt: %name deve ser um número.

en: %name is not a valid number.
pt: %name não é um número válido.

en: %name must be higher than or equal to %min.
pt: %name tem de ser maior ou igual a %max.

en: %name must be lower than or equal to %max.
pt: %name tem de ser menor ou igual a %max.
