Stratus Meridian Developer Portal (3.0.0-alpha3) - en to am translation catalogue (44 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Register
am: ይመዝገቡ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: List
am: ዝርዝር

en: Description
am: ማብራሪያ

en: RSS feed
am: አር ኤስ ኤስ መጋቢ

en: Administration
am: አስተዳደር

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: Tags
am: መለያዎች

en: Name
am: ስም

en: Go to next page
am: ወደ ሚቀጥለው ገጽ ሂድ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Help
am: እርዳታ

en: Default
am: ነባሪ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Email
am: ኢሜይል

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: RSS
am: አር ኤስ ኤስ

en: Logo
am: አርማ

en: PHP
am: ፒኤችፒ

en: Footer
am: ግርጌ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
am: @site በአሁኑ ሰዓት ማስተካከያ እየተደረገለት ነው፡፡ በቅርብ ጊዜ ውስጥ ወደነበረበት ይመለሳል፡፡ ለትዕግስቷ እናመሰግናለን!

en: Tools
am: መገልገያዎች

en: Close
am: ዝጋ

en: Link color
am: የአገናኝ ቀለም

en: Output format
am: የውፅአት ቅርፅ

en: Unpublish comment
am: ያልታተመ አስተያየት

en: User account
am: የተጠቃሚ መለያ

en: Main navigation
am: ዋና ምናሌ

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: Delete comment
am: አስተያየት ስርዝ

en: Powered by Drupal
am: በድሩፓል የሚንቀሳቀስ

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: Site branding
am: የድህረ ገዕ መለያ

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት

en: User account menu
am: የተጠቃሚ መለያ ምናሌ
