Stratus Meridian Developer Portal (3.0.0-alpha3) - en to be translation catalogue (91 entries)

en: Home
be: Хатняя старонка

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: Register
be: Зарэгістраваць/ца

en: Suffix
be: Суфікс

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: List
be: Спіс

en: Description
be: Апісанне

en: RSS feed
be: RSS-канал

en: Article
be: Артыкул

en: Administration
be: Кіраванне

en: Comments
be: Каментары

en: More
be: Болей

en: On
be: На

en: Tags
be: Катэгорыі

en: File
be: Файл

en: Link
be: Спасылка

en: Image
be: Малюнак

en: Name
be: Імя

en: Go to next page
be: Да наступнай старонкі

en: Label
be: Подпіс

en: Preview
be: Перапрагледзець

en: Help
be: Дапамога

en: Default
be: Прадвызначана

en: Audio
be: Аўдыё

en: URL
be: Спасылка

en: Teaser
be: Цвялілка

en: Picture
be: Выява (аватар).

en: Email
be: Адрас E-mail

en: Page title
be: Загаловак старонкі

en: Logo
be: Лагатып

en: Footer
be: Ніжні калантытул

en: Roles
be: Ролі

en: Comment
be: Каментар

en: Promoted to front page
be: Прасунутае на галоўную старонку

en: Fields
be: Палі

en: Count
be: Колькасць

en: Plain text
be: Просты тэкст

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
be: @site у рэжыме абслугоўвання. Мы хутка вернемся. Дзякуй за разуменне.

en: Banner
be: Банэр

en: Tools
be: Прылады

en: Link color
be: Колер спасылак

en: Timezone
be: Гадзінны пояс

en: Edit profile
be: Рэдагаваць профіль

en: Administrator
be: Адміністратар

en: Publish content
be: Апублікаваць змесціва

en: Unpublish comment
be: Неапублікаваны каментар

en: Error message
be: Паведамленне пра памылку

en: User account
be: Рахунак карыстальніка

en: Main navigation
be: Галоўная навігацыя

en: Warning message
be: Папярэджанне

en: Primary tabs
be: Першасныя табы

en: Secondary tabs
be: Другасныя табы

en: Delete comment
be: Выдаліць каментар

en: Search index
be: Індэкс пошуку

en: Publish comment
be: Апублікаваць каментар

en: Compact
be: Кампактны

en: Powered by Drupal
be: Працуе на Drupal

en: Your virtual face or picture.
be: Ваш віртуальны твар ці здымак

en: Warnings
be: Заўвагі

en: Status messages
be: Паведамленні статусу

en: Main page content
be: Кантэнт галоўнай старонкі

en: Status message
be: Паведамленне пра статус

en: Full comment
be: Поўны каментар

en: Save comment
be: Захаваць каментар

en: Full content
be: Усё змесціва

en: Unpublish content
be: Неапублікоўваць змесціва

en: Make content sticky
be: Пазначыць змесціва птушкай

en: Make content unsticky
be: Адмяніць пазначэнне змесціва

en: Promote content to front page
be: Прасоўваць змесціва на галоўную старонку

en: Remove content from front page
be: Выдаліць змесціва з галоўнай старонкі

en: Save content
be: Захаваць змесціва

en: Taxonomy term page
be: Старонка тэрміна таксаноміі

en: Basic page
be: Асноўная старонка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
be: Выкарыстоўвайце <em>асноўныя старонкі</em> для вашага статычнага змесціва, такога як старонка "Пра нас"

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
be: Выкарыстоўвайце тэгі для групавання артыкулаў па катэгорыях на падобныя тэмы

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
be: Выкарыстоўвайце <em>артыкулы</em> для тэрміновага змесціва, такога як навіны, прэс-рэлізы або паведамленні ў блогу

en: Wide
be: Шырокі

en: Block types
be: Тыпы блокаў

en: User account menu
be: Меню рахункаў карыстальнікаў

en: Basic block
be: Звычайны блок

en: A basic block contains a title and a body.
be: Звычайны блок мае загаловак і тэкст

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
be: Увядзіце спіс, падзяляючы словы коскаю. На прыклад: Менск, Берасце, "Мар'іна Горка"

en: Restricted HTML
be: Абмежаваная HTML

en: Max 1300x1300
be: Максімум 1300x1300

en: Max 2600x2600
be: Максімум 2600x2600

en: Max 325x325
be: Максімум 325x325

en: Max 650x650
be: Максімум 650x650

en: Narrow
be: Вузкі

en: Filter actions
be: Дзеянні фільтру

en: Sort actions
be: Дзеянні сатравання
