Stratus Meridian Developer Portal (3.0.0-alpha3) - en to cy translation catalogue (47 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Suffix
cy: Ôl-ddoddiadau

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: List
cy: Rhestr

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: RSS feed
cy: Porthwr RSS

en: Administration
cy: Gweinyddiaeth

en: Comments
cy: Sylwadau

en: More
cy: Mwy

en: On
cy: Ymlaen

en: Tags
cy: Tagiau

en: File
cy: Ffeil

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Name
cy: Enw

en: Go to next page
cy: Ewch i'r dudalen nesaf

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Help
cy: Cymorth

en: Default
cy: Diofyn

en: Teaser
cy: Rhagflas

en: Picture
cy: Darlun

en: Page title
cy: Pennawd y dudalen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Footer
cy: Troedyn

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Comment
cy: Sylw

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Fields
cy: Meysydd

en: Count
cy: Cyfrifiad

en: Plain text
cy: Testun plaen

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
cy: Mae @site ar hyn o bryd yn cael ei gynnal a chadw. Dylem fod yn ôl yn fuan. Diolch am eich amynedd.

en: Tools
cy: Arfau

en: Close
cy: Yn agos

en: Link color
cy: Lliw cyswllt

en: Products
cy: Nwyddau

en: Output format
cy: Fformat allbwn

en: Timezone
cy: Cylchfa Amser

en: Unpublish comment
cy: Sylw heb ei gyhoeddi

en: Error message
cy: Neges wall

en: User account
cy: Cyfrif defnyddiwr

en: Warning message
cy: Neges rybudd

en: Delete comment
cy: Dileu sylwadau

en: Powered by Drupal
cy: Wedi ei bŵeru gan Drupal

en: Status message
cy: Neges statws

en: Full comment
cy: Sylw llawn
