Stratus Meridian Developer Portal (3.0.0-alpha3) - en to is translation catalogue (39 entries)

en: Home
is: Heim

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: Username
is: Brúkaranavn

en: List
is: Listi

en: Description
is: Lýsing

en: RSS feed
is: RSS

en: Administration
is: Fyrisiting

en: Comments
is: Viðmerkingar

en: More
is: Meira

en: Tags
is: Frámerki

en: Name
is: Navn

en: Go to next page
is: Far til næstu síðu

en: Preview
is: Undansýning

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Standard

en: Picture
is: Mynd

en: Page title
is: Yvirskrift á síðu

en: Logo
is: Búmerki

en: Footer
is: Síðufótur

en: Roles
is: Leiklutir

en: Comment
is: Viðmerking

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Count
is: Nøgd

en: Plain text
is: Reinur tekstur

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
is: @site verður viðlíkahildin í løtuni. Vit burdu verið aftur innan stutta tíð. Takk fyri tolnið.

en: Link color
is: Leinkislitur

en: Unpublish comment
is: Tak aftur viðmerking

en: Error message
is: Feilboð

en: User account
is: Brúkarakonta

en: Warning message
is: Ávaringarboð

en: Primary tabs
is: Fyrstu spjaldur

en: Secondary tabs
is: Næstu spjaldur

en: Delete comment
is: Strika viðmerking

en: Publish comment
is: Gev út viðmerking

en: Powered by Drupal
is: Rikið við Drupal

en: Status message
is: Støðuboð

en: Full comment
is: Full viðmerking

en: Save comment
is: Goym viðmerking
