Stratus Meridian Developer Portal (3.0.0-alpha3) - en to gl translation catalogue (110 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: Register
gl: Rexistrar

en: Suffix
gl: Sufixo

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: List
gl: Lista

en: Description
gl: Descrición

en: RSS feed
gl: Canle RSS

en: Article
gl: Artigo

en: Administration
gl: Administración

en: Comments
gl: Comentarios

en: More
gl: Máis

en: On
gl: Activo

en: Tags
gl: Etiquetas

en: File
gl: Ficheiro

en: Link
gl: Ligazón

en: Image
gl: Imaxe

en: Name
gl: Nome

en: Go to next page
gl: Ir á seguinte páxina

en: Label
gl: Etiqueta

en: Preview
gl: Vista previa

en: Help
gl: Axuda

en: Default
gl: Predeterminado

en: Icon
gl: Icona

en: Teaser
gl: Resumo

en: Picture
gl: Imaxe

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Page title
gl: Título da páxina

en: Logo
gl: Logotipo

en: Off
gl: Desactivado

en: Footer
gl: Pé de páxina

en: Comment
gl: Comentario

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Fields
gl: Campos

en: Count
gl: Contar

en: Plain text
gl: Texto sen formato

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
gl: @site está en mantemento nestes intres. Pronto estaremos de volta. Grazas pola súa paciencia.

en: Tools
gl: Ferramentas

en: Sort Criteria
gl: Criterio de Ordenación

en: Close
gl: Pechar

en: Full
gl: Completo

en: Token
gl: Símbolos

en: Link color
gl: Color das ligazóns

en: Products
gl: Produtos

en: Output format
gl: Formato de saída

en: Timezone
gl: Fuso horario

en: Audio file
gl: Arquivo de audio

en: Edit profile
gl: Editar perfil

en: Administrator
gl: Administrador

en: Paragraph
gl: Parágrafo

en: Publish content
gl: Publicar contido

en: Unpublish comment
gl: Despublicar comentario

en: Error message
gl: Mensaxe de erro

en: User account
gl: Conta de usuario

en: Main navigation
gl: Navegación principal

en: Warning message
gl: Mensaxe de aviso

en: Primary tabs
gl: Lapelas principais

en: Secondary tabs
gl: Lapelas secundarias

en: Delete comment
gl: Eliminar comentario

en: Search index
gl: Índice de busca

en: Video file
gl: Arquivo de vídeo

en: Publish comment
gl: Publicar comentario

en: Compact
gl: Compacto

en: Breadcrumbs
gl: Migas de pan

en: Status messages
gl: Mensaxes de estado

en: Delete content
gl: Eliminar contido

en: Main page content
gl: Contido da páxina principal

en: Status message
gl: Mensaxe de estado

en: Full comment
gl: Comentario completo

en: Save comment
gl: Gardar comentario

en: Full content
gl: Contido completo

en: Unpublish content
gl: Despublicar contido

en: Make content sticky
gl: Facer que o contido quede fixo na cabeza das listas

en: Make content unsticky
gl: Facer que o contido non quede fixo na cabeza das listas

en: Promote content to front page
gl: Levar contido a páxina principal

en: Remove content from front page
gl: Quitar contido da páxina principal

en: Save content
gl: Gardar contido

en: Taxonomy term page
gl: Páxina de térmos de taxonomía

en: Basic page
gl: Páxina básica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
gl: Use as <em>páxinas básicas</em> para o seu contido estático, como a páxina "Quen somos".

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
gl: Use etiquetas para agrupar artigos sobre temas semellantes en categorías.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
gl: Empregue <em>artigos</em> para tipos de contidos que dependan da data e hora coma novas, artigos de prensa ou entradas de blogs.

en: Update URL alias
gl: Actualizar alias da URL

en: Wide
gl: Ancho

en: Full HTML
gl: HTML completo

en: Fallback date format
gl: Formato de data de respaldo

en: Site branding
gl: Marca do sitio

en: Public Files Directory
gl: Directorio público de ficheiros

en: Private Files Directory
gl: Directorio de arquivos privados

en: Search result highlighting input
gl: Resaltando o resultado da procura

en: Submitted by @author_name on @date
gl: Enviado por @author_name o @date

en: Primary admin actions
gl: Accións primarias de administración

en: Large (480×480)
gl: Grande (480x480)

en: Medium (220×220)
gl: Medio (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
gl: Miniatura (100x100)

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
gl: D, d/m/Y - H:i

en: HTML Date
gl: Data HTML

en: HTML Datetime
gl: Data e hora HTML

en: HTML Month
gl: Mes HTML

en: HTML Time
gl: Hora HTML

en: HTML Week
gl: Semana HTML

en: HTML Year
gl: Ano HTML

en: HTML Yearless date
gl: Data anual HTML

en: Default long date
gl: Data longa predeterminada

en: Default medium date
gl: Data mediana predeterminada

en: Default short date
gl: Data curta predeterminada

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
gl: d/m/Y - H:i

en: Basic HTML
gl: HTML básico

en: Narrow
gl: Estreito
