Stratus Meridian Developer Portal (3.0.0-alpha3) - en to is translation catalogue (55 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Register
is: Nýskráning

en: Suffix
is: Viðskeyti

en: Username
is: Notendanafn

en: List
is: Listi

en: Description
is: Lýsing

en: RSS feed
is: RSS veita

en: Article
is: Grein

en: Administration
is: Stjórnun

en: Comments
is: Ummæli

en: More
is: Meira

en: On
is: Virkjað

en: Tags
is: Efnisorð

en: File
is: Skrá

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Name
is: Nafn

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Background Image
is: Bakgunnsmynd

en: Icon
is: Táknmynd

en: Audio
is: Hljóð

en: URL
is: vefslóð

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Picture
is: Mynd

en: Email
is: Netfang

en: Page title
is: Titill síðu

en: Logo
is: Táknmynd

en: Off
is: Af

en: Footer
is: Fótur

en: Roles
is: Hlutverk

en: Comment
is: Ummæli

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Fields
is: Svæði

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
is: Unnið er að viðhaldi @site. Við komum aftur fljótlega. Kærar þakkir fyrir biðlundina.

en: Tools
is: Tól

en: Close
is: Loka

en: Products
is: Vörur

en: Timezone
is: Tímabelti

en: Edit profile
is: Breyta prófíl

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: User account
is: Notandaaðgangur

en: Delete comment
is: Eyða ummælum

en: Powered by Drupal
is: Knúið af Drupal

en: Your virtual face or picture.
is: Net- andlit eða mynd.

en: Media library
is: Margmiðlunarsafn

en: Delete media
is: Eyða margmiðlunarefni

en: Save media
is: Vista margmiðlunarefni

en: Publish media
is: Birta margmiðlunarefni

en: Unpublish media
is: Afbirta margmiðlunarefni
