Stratus Meridian Developer Portal (3.0.0-alpha3) - en to mr translation catalogue (40 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Register
mr: नोंदणी

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: List
mr: यादी

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: RSS feed
mr: RSS फीड

en: Article
mr: लेख

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: More
mr: अधिक

en: On
mr: वर

en: File
mr: फाईल

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Name
mr: नाव

en: Go to next page
mr: पुढच्या पानावर जा

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Help
mr: मदत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Audio
mr: ध्वनी

en: Picture
mr: चित्र

en: Email
mr: ईमेल

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Logo
mr: प्रतिक-चिन्ह

en: PHP
mr: पी एच  पी

en: Off
mr: बंद

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
mr: @site सध्या दुरुस्तीसाठी बंद आहे. आम्ही लवकरच परत येऊ. आपल्या संयमासाठी(patience) धन्यवाद.

en: Tools
mr: साधने

en: Close
mr: बंद

en: Unpublish comment
mr: अप्रकाशित प्रतिक्रिया

en: Delete comment
mr: प्रतिक्रिया मिटवा

en: Powered by Drupal
mr: 'द्रुपल'मध्ये बनवलेली साईट

en: Taxonomy term page
mr: वर्गीकरण संज्ञेचे पान

en: Basic page
mr: साधे पान
