Stratus Meridian Developer Portal (3.0.0-alpha3) - en to nn translation catalogue (43 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Username
nn: Brukarnamn

en: List
nn: Liste

en: Description
nn: Beskriving

en: RSS feed
nn: RSS-kjelde

en: Article
nn: Artikkel

en: Administration
nn: Administrasjon

en: Comments
nn: Kommentarar

en: More
nn: Meir

en: On
nn: På

en: File
nn: Fil

en: Link
nn: Lenke

en: Image
nn: Bilete

en: Name
nn: Namn

en: Go to next page
nn: Gå til neste side

en: Label
nn: Etikett

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Help
nn: Hjelp

en: Default
nn: Standard

en: Picture
nn: Bilete

en: Off
nn: Av

en: Footer
nn: Botntekst

en: Roles
nn: Roller

en: Comment
nn: Kommentar

en: Promoted to front page
nn: Flytta fram til framsida

en: Fields
nn: Felt

en: Plain text
nn: Rein tekst

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
nn: @site er under vedlikehald. Vi er snart tilbake. Takk for tålmodet.

en: Close
nn: Lukk

en: Link color
nn: Lenkefarge

en: Products
nn: Varer

en: Unpublish comment
nn: Upubliser kommentar

en: User account
nn: Brukarkonto

en: Delete comment
nn: Slett kommentar

en: Search index
nn: Søkeindeks

en: Publish comment
nn: Publiser kommentar

en: Full content
nn: Heile innhaldet

en: Basic page
nn: Grunnleggjande side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nn: Bruk <em>grunnleggjande side<em> for statisk innhald, slik som «Om oss» sida.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
nn: Bruk stikkord for å gruppera artiklar om same emne i kategoriar.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
nn: Bruk <em>artiklar</em> for innhald som endrast, slik som nyheiter, pressemeldingar eller bloggoppføringar.
