Stratus Meridian Developer Portal (3.0.0-alpha3) - en to ps translation catalogue (32 entries)

en: Home
ps: کور

en: Title
ps: سرلیک

en: Body
ps: تنه

en: Username
ps: کارن نوم

en: List
ps: لړ

en: Description
ps: سپړنه

en: Article
ps: مقاله

en: Administration
ps: پازوالنه

en: Comments
ps: څرګندونې

en: More
ps: نور

en: Tags
ps: بچوي

en: File
ps: دوتنه

en: Link
ps: تړونی

en: Image
ps: انځور

en: Name
ps: نوم

en: Preview
ps: مخليد

en: Help
ps: مرسته

en: Default
ps: تلواله

en: URL
ps: پته (URL)

en: Picture
ps: انځور

en: Email
ps: بریښنالیک

en: Page title
ps: پاڼې سرلیک

en: Footer
ps: پښۍ

en: Comment
ps: تبصره

en: Count
ps: شمیر

en: Tools
ps: توكي

en: Close
ps: تړل

en: Link color
ps: تړونی رنګ

en: Timezone
ps: مهال سيمه

en: Warning message
ps: خبرتيا پیغام

en: Save comment
ps: څرګندون خوندي کول

en: Save content
ps: منځپانګه خوندي کول
