Stratus Meridian Developer Portal (3.0.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (163 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Register
tr: Kaydol

en: Suffix
tr: Son ek

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: RSS feed
tr: RSS beslemesi

en: Article
tr: Makale

en: Administration
tr: Yönetim

en: Comments
tr: Yorumlar

en: More
tr: Devamı

en: On
tr: Açık

en: Tags
tr: Etiketler

en: File
tr: Dosya

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Name
tr: İsim

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Help
tr: Yardım

en: Default
tr: Varsayılan

en: Icon
tr: Simge

en: Audio
tr: Ses

en: Teaser
tr: Özet

en: Picture
tr: Görsel

en: Email
tr: E-posta

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Off
tr: Kapalı

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Roles
tr: Roller

en: Comment
tr: Yorum

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Fields
tr: Alanlar

en: Count
tr: Sayaç

en: Plain text
tr: Düz metin

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
tr: @site şu anda bakımda. Kısa bir süre sonra geri döneceğiz. Sabrınız için teşekkürler.

en: Tools
tr: Araçlar

en: Sort Criteria
tr: Sıralama Ölçütü

en: Close
tr: Kapat

en: Full
tr: Tam

en: Token
tr: Simge

en: Link color
tr: Bağlantı rengi

en: Products
tr: Ürünler

en: Output format
tr: Çıkış biçimi

en: Timezone
tr: Saat dilimi

en: Audio file
tr: Ses dosyası

en: Edit profile
tr: Profili düzenle

en: pending
tr: beklemede

en: Administrator
tr: Yönetici

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Publish content
tr: İçeriği yayınla

en: Unpublish comment
tr: Yorumu yayından al

en: Member
tr: Üye

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: User account
tr: Kullanıcı hesabı

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Warning message
tr: Uyarı mesajı

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Delete comment
tr: Yorumu sil

en: Search index
tr: Dizinde ara

en: Video file
tr: Video dosyası

en: Publish comment
tr: Yorumu yayınla

en: @interval ago
tr: @interval önce

en: Compact
tr: Sade

en: Powered by Drupal
tr: Drupal tabanlıdır

en: Your virtual face or picture.
tr: Sanal yüzünüz ya da resminiz.

en: Warnings
tr: Uyarılar

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Delete content
tr: İçeriği sil

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Status message
tr: Durum mesajı

en: Full comment
tr: Tüm yorum

en: Save comment
tr: Yorumu kaydet

en: Full content
tr: Tüm içerik

en: Unpublish content
tr: İçeriği yayından kaldır

en: Make content sticky
tr: İçeriği kalıcı yap

en: Make content unsticky
tr: İçeriğin kalıcılığını kaldır

en: Promote content to front page
tr: İçeriği ana sayfaya yükselt

en: Remove content from front page
tr: İçeriği ana sayfadan kaldır

en: Save content
tr: İçeriği kaydet

en: Taxonomy term page
tr: Sınıflandırma (taksonomi) terimleri sayfası

en: Basic page
tr: Temel sayfa

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
tr: <em>Temel sayfa</em>ları, 'Hakkımızda' sayfası gibi sabit içerikler için kullanın.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
tr: Benzer konulardaki yazıları kategoriler halinde gruplamak için etiketleri kullanın.

en: Video URL
tr: Video URL adresi

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
tr: <em>Makale</em>leri haber, basın açıklaması, ağ günlüğü (blog) gönderisi gibi zamana duyarlı içerikler için kullanın.

en: Update URL alias
tr: Yol ismini güncelle

en: Wide
tr: Geniş

en: Full HTML
tr: Tam HTML

en: Landing Page
tr: Açılış Sayfası

en: Block types
tr: Blok tipleri

en: Fallback date format
tr: Yedek tarih biçimi

en: Site branding
tr: Site markası

en: Private Files Directory
tr: Özel Dosyalar Dizini

en: Default comments
tr: Varsayılan yorumlar

en: Allows commenting on content
tr: İçeriğe yorum yapılabilmesini sağlar

en: Search result highlighting input
tr: Aranan ifadenin vurgulandığı arama sonucu

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: Large (480×480)
tr: Geniş (480x480)

en: Medium (220×220)
tr: Orta (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
tr: Küçükresim (100x100)

en: HTML Date
tr: HTML Tarihi

en: HTML Datetime
tr: HTML Tarih Saat

en: HTML Month
tr: HTML Ay

en: HTML Time
tr: HTML Zaman

en: HTML Week
tr: HTML Hafta

en: HTML Year
tr: HTML Yıl

en: HTML Yearless date
tr: HTML Yılsız tarih

en: Default long date
tr: Varsayılan uzun tarih

[ctx: PHP date format]
en: l, F j, Y - H:i
tr: l, F j, Y - H:i [PHP tarih biçimi]

en: Default medium date
tr: Varsayılan orta tarih

en: Default short date
tr: Varsayılan kısa tarih

en: User account menu
tr: Kullanıcı hesap menüsü

en: Block the selected user(s)
tr: Seçilmiş kullanıcıları engelle

en: Cancel the selected user account(s)
tr: Seçilmiş kullanıcı hesaplarını iptal et

en: Unblock the selected user(s)
tr: Seçilmiş kullanıcı hesaplarının engellemesini kaldır

en: Basic block
tr: Temel blok

en: A basic block contains a title and a body.
tr: Bir temel blok, bir başlık ve metinden oluşur.

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
tr: Virgül ile ayrılmış bir liste girin. Örneğin: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
tr: Temel HTML

en: Restricted HTML
tr: Kısıtlı HTML

en: Links related to the active user account
tr: Etkin kullanıcı hesabı ile ilişkili bağlantılar

en: Administrative task links
tr: Yönetim görevleri bağlantıları

en: Site information links
tr: Site bilgileri bağlantıları

en: Site section links
tr: Site bölümleri bağlantıları

en: User tool links, often added by modules
tr: Sıklıkla modüller tarafından eklenen kullanıcı araçları bağlantıları

en: View edit page
tr: Düzenleme sayfasını görüntüle

en: Max 1300x1300
tr: Maks 1300x1300

en: Max 2600x2600
tr: Maks 2600x2600

en: Max 325x325
tr: Maks 325x325

en: Max 650x650
tr: Maks 650x650

en: Narrow
tr: Dar

en: Manage view settings
tr: Görünüm ayarları yönetimi

en: View or edit the configuration.
tr: Yapılandırmaya bakın ve düzenleyin.

en: Displays in this view
tr: Bu görünümdeki gösterimler

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
tr: Bir gösterim sonuçların sayfa ya da blok gibi biçimlerde görüntülenmesini sağlar. Bir görünümde burada listelenen birden fazla gösterim bulunabilir. Etkin gösterim vurgulanmıştır.

en: View administration
tr: Yönetimi görüntüle

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
tr: Bir açıklama eklemek ya da bir kopya oluşturmak gibi yönetim görevlerini yerine getirin. Kullanılabilecek seçenekleri görüntülemek için kutuyu açma düğmesine tıklayın.

en: Choose how to output results. E.g., choose <em>Content</em> to output each item completely, using your configured display settings. Or choose <em>Fields</em>, which allows you to output only specific fields for each result. Additional formats can be added by installing modules to <em>extend</em> Drupal's base functionality.
tr: Sonuçların nasıl çıkarılacağını seçin. Örneğin her öğenin gösterim ayarlarınıza göre tam olarak görüntülenmesi için <em>İçerik</em> seçin. Her sonucun yalnızca belirli bir alanının görüntülenmesi için <em>Alanlar</em> seçin. Temel Drupal işlevselliğini <em>genişletmek</em> için modül yüklenerek ek biçimler kullanılabilir.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
tr: Bu görünümde alan kullanılıyorsa, bu bölümde görüntülenir. Bir alanın üzerine tıklayarak yapılandırabilirsiniz.

en: Filter your view
tr: Görünümünüzü süzün

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
tr: Çıktı sonuçlarını sınırlamak için süzgeçler ekleyin. Örneğin yalnızca <em>yayımlanmış</em> içeriklerin görüntülenmesi için <em>Yayımlanmış</em> ögeler için bir süzgeç ekleyin ve <em>Evet</em> olarak seçin.

en: Filter actions
tr: Süzgeç eylemleri

en: Add, rearrange or remove filters.
tr: Süzgeçleri ekleyin, düzenleyin veya silin.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
tr: Sonuçların çıktı sıralamasını denetleyin. Yapılandırmak için etkin bir sıralama kuralına tıklayın

en: Sort actions
tr: Sıralama eylemleri

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
tr: Sıralama kuralı ekleyin, düzenleyin veya silin.

en: Show a preview of the view output.
tr: Görünüm çıktısının ön izlemesini göster.

en: Delete media
tr: Ortamı sil

en: Save media
tr: Ortamı kaydet

en: Entire Site
tr: Tüm Site

en: Default Drupal Database
tr: Öntanımlı Drupal Veritabanı

en: Publish media
tr: Ortamı yayımla

en: Unpublish media
tr: Ortamı yayından kaldır

en: A locally hosted audio file.
tr: Yerel olarak barındırılan bir ses dosyası.

en: A locally hosted video file.
tr: Yerel olarak barındırılan bir video dosyası.

en: Remote video
tr: Uzak video

en: @interval hence
tr: @interval sonra
