Stratus Meridian Developer Portal (8.x-1.1) - en to he translation catalogue (80 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Username
he: שם משתמש

en: Article
he: כתבה

en: Comments
he: תגובות

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: view
he: צפיה

en: Advanced options
he: אפשרויות מתקדמות

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Password
he: סיסמה

en: Image
he: תמונה

en: Category
he: קטגוריה

en: Updated
he: עודכן

en: Picture
he: תמונה

en: Email
he: דוא"ל

en: All
he: הכל

en: Page title
he: כותרת דף

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Off
he: כבוי

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Comment
he: תגובה

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Desc
he: יורד

en: Text color
he: צבע הטקסט

en: User login
he: כניסה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Full
he: מלא

en: Token
he: אסימון

en: Your message has been sent.
he: ההודעה שלך נשלחה.

en: White
he: לבן

en: Read More
he: המשך...

en: Blogs
he: בלוגים

en: Link color
he: צבע קישור

en: Document
he: מסמך

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Apply
he: החל

en: Block description
he: תיאור הבלוק

en: Copyright
he: זכויות יוצרים

en: Administrator
he: מנהל

en: Offset
he: היסט

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Block type
he: סוג בלוק

en: Web services
he: שרותי רשת - Web services

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Primary
he: ראשי

en: Secondary
he: משני

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Blue Lagoon (default)
he: לגונה כחולה (ברירת מחדל)

en: Search form
he: טופס חיפוש

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Slate
he: צפחה

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Main page content
he: תוכן

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Main background
he: רקע ראשי

en: Sidebar background
he: רקע איזור צידי

en: Sidebar borders
he: גבולות איזור צידי

en: Footer background
he: רקע כותרת תחתונה

en: Plum
he: שזיף

en: Title and slogan
he: כותרת וסלוגן

en: Firehouse
he: תחנת כיבוי אש

en: Ice
he: קרח

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Custom block library
he: ספרית בלוקים מותאמים

en: Default comments
he: תגובות ברירת המחדל

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: Website feedback
he: משוב על האתר
