Stratus Meridian Developer Portal (8.x-1.1) - en to is translation catalogue (39 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Username
is: Notendanafn

en: Article
is: Grein

en: Comments
is: Ummæli

en: On
is: Virkjað

en: Tags
is: Efnisorð

en: view
is: skoða

en: Advanced options
is: Ítarlegri möguleikar

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Password
is: Lykilorð

en: Image
is: Mynd

en: Category
is: Flokkur

en: Updated
is: Uppfært

en: Picture
is: Mynd

en: Email
is: Netfang

en: All
is: Allt

en: Page title
is: Titill síðu

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: Footer
is: Fótur

en: Comment
is: Ummæli

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Text color
is: Litur á texta

en: User login
is: Innskráning notanda

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Your message has been sent.
is: Skilaboð þín hafa verið send.

en: Blogs
is: Blogg

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Apply
is: Virkja

en: Block description
is: Lýsing á blokk

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Search form
is: Leitarform
