Stratus Meridian Developer Portal (8.x-1.1) - en to ne translation catalogue (30 entries)

en: Home
ne: गृह पृष्ठ

en: Title
ne: शीर्षक

en: Body
ne: मुख्य भाग

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Username
ne: प्रयोगकर्ता नाम

en: Article
ne: लेख

en: Comments
ne: टिप्पणीहरू

en: Tags
ne: ट्यागहरू

en: view
ne: दृश्य

en: Advanced options
ne: उन्नत विकल्पहरू

en: Search
ne: खोज्नुहोस्

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: Password
ne: पासवर्ड

en: Category
ne: वर्ग

en: Picture
ne: तस्विर

en: Email
ne: ईमेल

en: All
ne: सबै

en: Page title
ne: पृष्ठको शीर्षक

en: Block
ne: ब्लक

en: Page
ne: पृष्ठ

en: Footer
ne: फुटर

en: Comment
ne: प्रतिक्रिया

en: User login
ne: प्रयोगकर्ताको प्रवेश

en: Your message has been sent.
ne: तपाईको संदेश पठाईदिएको छ

en: Blogs
ne: ब्लगहरू

en: Block description
ne: ब्लकको वर्णन गर्नुहोस्

en: Administrator
ne: मुख्य प्रबन्धक

en: Search form
ne: खोजी फारम

en: Main page content
ne: मुख्य पृष्ठको विषयवस्तु

en: Ice
ne: बरफ
