Stratus Meridian Developer Portal (8.x-1.1) - en to ro translation catalogue (89 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Article
ro: Articol

en: Comments
ro: Comentarii

en: On
ro: Pornit

en: Tags
ro: Etichete

en: view
ro: afișează

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Password
ro: Parolă

en: Image
ro: Imagine

en: Category
ro: Categorie

en: Updated
ro: Actualizat

en: Picture
ro: Imagine

en: Email
ro: email

en: All
ro: Toate

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Footer
ro: Subsol

en: Comment
ro: Comentariu

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Desc
ro: Descendent

en: Text color
ro: Culoare text

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Full
ro: Complet

en: Token
ro: Simbol

en: Your message has been sent.
ro: Mesajul tău a fost trimis.

en: Blogs
ro: Jurnale

en: Link color
ro: Culoare link

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Apply
ro: Aplică

en: Block description
ro: Descrierea blocului

en: Offset
ro: Decalaj

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Block type
ro: Tipul blocului

en: Web services
ro: Servicii web

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Sort options
ro: Opțiuni de sortare

en: Newest
ro: Cel mai nou

en: Oldest
ro: Cel mai vechi

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Blue Lagoon (default)
ro: Lagună Albastră (implicit)

en: Search form
ro: Formular de căutare

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Your virtual face or picture.
ro: Fața virtuală sau poza dumneavoastră.

en: Slate
ro: Ardezie

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ro: Folosiți taguri pentru a grupa articolele similare în categorii.

en: Select any filter and click on Apply to see results
ro: Selectați orice filtru și faceți clic pe Aplică pentru a vedea rezultatele

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ro: Folosiți <em>articole</em> pentru conținut dependent de timp, cum ar fi știri, comunicate de presă sau articole de blog.

en: Main background
ro: Fundal principal

en: Sidebar background
ro: Imagine de fundal laterală

en: Sidebar borders
ro: Margini laterale

en: Footer background
ro: Culoare de fundal a subsolului paginii

en: Plum
ro: Prună

en: Title and slogan
ro: Titlu și slogan

en: Ice
ro: Gheață

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Header background top
ro: Fundalul părții de sus a antetului

en: Header background bottom
ro: Imagine de fundal antet jos

en: Custom block library
ro: Librărie bloc personalizat

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Default comments
ro: Comentarii implicite

en: Allows commenting on content
ro: Permite adăugarea de comentarii la conținut

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator

en: Basic block
ro: Bloc de bază

en: A basic block contains a title and a body.
ro: Un bloc de bază conține un titlu și un conținut.

en: Website feedback
ro: Feedback-ul site-ului

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
ro: Introduceți o listă separată de virgule. De exemplu: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Restricted HTML
ro: HTML limitat

en: Find and manage custom blocks.
ro: Găsiți și gestionați blocurile personalizate.

en: There are no custom blocks available.
ro: Nu sunt disponibile blocuri personalizate.

en: basic_html
ro: HTML de bază
