Small ads (2.0.0-beta4) - en to da translation catalogue (85 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Content
da: Indhold

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Categories
da: Kategorier

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Types
da: Typer

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: edit
da: redigér

en: Taxonomy term
da: Ord i ordforråd

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: View
da: Vis

en: Keywords
da: Nøgleord

en: Advanced search
da: Avanceret søgning

en: User
da: Bruger

en: All
da: Alle

en: Page
da: Side

en: Url
da: URL

en: Inline
da: Integreret

en: Visibility
da: Synlighed

en: Comment
da: Kommentar

en: %time ago
da: %time siden

en: Advanced
da: Avanceret

en: Desc
da: Faldende

en: Owner
da: Ejer

en: @count comments
da: @count kommentarer

en: Latest
da: Seneste

en: Latitude
da: Breddegrad

en: Longitude
da: Længdegrad

en: Your search yielded no results.
da: Din søgning gav ingen resultater.

en: Coordinates
da: Koordinater

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Created date
da: Oprettelsesdato

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Languages
da: Sprog

en: Short description
da: Kort beskrivelse

en: Scope
da: Dækning

en: Changed
da: Ændret

en: Date created
da: Dato oprettet

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Last changed
da: Sidst ændret

en: Apply
da: Udfør

en: 1 week
da: 1 uge

en: Offset
da: Forskydning

en: Containing any of the words
da: Indeholdende et af ordene

en: Containing the phrase
da: Indeholder sætningen

en: Containing none of the words
da: Indeholder ingen af ordene

en: Only of the type(s)
da: Kun af typen

en: Keyword relevance
da: Nøgleordsrelevans

en: Number of comments
da: Antal kommentarer

en: Member
da: Medlem

en: Add @type
da: Tilføj @type

en: More...
da: Mere...

en: Test mode
da: Testtilstand

en: Search index
da: Søgeindex

en: No results
da: Ingen resultater

en: @interval ago
da: @interval siden

en: - Any -
da: - Enhver -

en: Comment count
da: Kommentarantal

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Data source
da: Datakilde

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Expiry date
da: Udløbsdato

en: Edit URL
da: Redigér URL

en: The main body text of the node.
da: Indholdselementets brødtekst.

en: Search result
da: Søgeresultat

en: Asc
da: Stigende

en: %time hence
da: %time siden

en: Full HTML
da: Fuld HTML

en: Date in the form of CCYYMMDD.
da: Dato på formen CCYYMMDD.

en: With selection
da: Handling

en: Lists (Views)
da: Lister (Views)

en: @interval hence
da: om @interval
