Small ads (2.0.0-beta5) - en to pt translation catalogue (89 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Next
pt: Próximo

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Categories
pt: Categorias

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Weight
pt: Peso

en: Image
pt: Imagem

en: Types
pt: Tipos

en: Category
pt: Categoria

en: Settings
pt: Configurações

en: edit
pt: editar

en: Taxonomy term
pt: Termo de taxonomia

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: View
pt: Ver

en: Keywords
pt: Palavras-chave

en: Advanced search
pt: Busca avançada

en: User
pt: Usuário

en: All
pt: Tudo

en: Page
pt: Página

en: Url
pt: URL

en: Inline
pt: Mesma linha

en: Visibility
pt: Visibilidade

en: Comment
pt: Comentário

en: %time ago
pt: %time atrás

en: Advanced
pt: Avançado

en: 1 year
pt: 1 ano

en: Desc
pt: Decrescente

en: Owner
pt: Proprietário

en: @count comments
pt: @count comentários

en: Latest
pt: Recente

en: Your search yielded no results.
pt: Sua busca não retornou resultados.

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Created date
pt: Data de criação

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Languages
pt: Idiomas

en: Listing
pt: Listagem

en: Scope
pt: Escopo

en: Changed
pt: Alterado

en: Date created
pt: Data de criação

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Last changed
pt: Última alteração

en: Apply
pt: Aplicar

en: 1 week
pt: 1 semana

en: @count months
pt: @count meses

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Containing any of the words
pt: Contendo qualquer uma dessas palavras

en: Containing the phrase
pt: Com a frase

en: Containing none of the words
pt: Sem nenhuma dessas palavras

en: Only of the type(s)
pt: Somente do(s) tipo(s)

en: Keyword relevance
pt: Relevância das palavras chave

en: Number of comments
pt: Número de comentários

en: Member
pt: Membro

en: Add @type
pt: Adicionar @type

en: More...
pt: Mais...

en: Ads
pt: Anúncios

en: Search index
pt: Índice de busca

en: No results
pt: Nenhum resultado

en: @interval ago
pt: @interval atrás

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: Comment count
pt: Contador de comentários

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: User created
pt: Criado pelo usuário

en: Expiry date
pt: Data de expiração

en: Offer
pt: Oferta

en: Edit URL
pt: Editar URL

en: The main body text of the node.
pt: O corpo de texto principal do node.

en: Search result
pt: Resultado da busca

en: Asc
pt: Ascendente

en: %time hence
pt: Desde %time

en: Master
pt: Principal

en: Ad Type
pt: Tipo de Anúncio

en: Full HTML
pt: HTML completo

en: Date in the form of CCYYMMDD.
pt: Data em formato de CCYYMMDD.

en: With selection
pt: Selecione a ação

en: Lists (Views)
pt: Listas (Views)

en: Plural label
pt: Rótulo no plural

en: @interval hence
pt: @interval
