Small ads (2.0.0-rc2) - en to tr translation catalogue (81 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Next
tr: Sonraki

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Image
tr: Resim

en: Types
tr: Tipler

en: Category
tr: Kategori

en: Settings
tr: Ayarlar

en: edit
tr: düzenle

en: Taxonomy term
tr: Sınıflandırma terimi

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Keywords
tr: Anahtar kelimeler

en: Advanced search
tr: Gelişmiş arama

en: User
tr: Kullanıcı

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: Inline
tr: Satır içi

en: Visibility
tr: Görünürlük

en: Comment
tr: Yorum

en: %time ago
tr: %time önce

en: Authored by
tr: Yazan

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: 1 year
tr: @count yıl

en: Desc
tr: Azalan

en: @count comments
tr: @count yorum

en: Latitude
tr: Enlem

en: Longitude
tr: Boylam

en: Your search yielded no results.
tr: Aramanıza uygun bir sonuç bulunamadı.

en: Coordinates
tr: Koordinatlar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Created date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Posted by
tr: Gönderen

en: Languages
tr: Diller

en: Changed
tr: Değişti

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: 1 month
tr: 1 ay
    @count ay

en: Last changed
tr: Son değişiklikler

en: Apply
tr: Uygula

en: 1 week
tr: @count hafta

en: @count months
tr: @count ay

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Containing any of the words
tr: Bu kelimelerden herhangi birini içeren

en: Containing the phrase
tr: Bu ibareyi içeren

en: Containing none of the words
tr: Bu kelimelerin hiçbirini içermeyen

en: Only of the type(s)
tr: Sadece bu türün/türlerin

en: Keyword relevance
tr: Anahtar sözcük uygunluğu

en: Number of comments
tr: Yorum sayısı

en: Member
tr: Üye

en: Add @type
tr: @type ekle

en: More...
tr: devamı...

en: Search index
tr: Dizinde ara

en: @interval ago
tr: @interval önce

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: Comment count
tr: Yorum sayısı

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Expiry date
tr: Bitiş tarihi

en: Edit URL
tr: URL düzenle

en: Search result
tr: Arama sonucu

en: Asc
tr: Artan

en: %time hence
tr: %time zamanından itibaren

en: Master
tr: Ana (master)

en: Full HTML
tr: Tam HTML

en: Date in the form of CCYYMMDD.
tr: YyYyYYAAGG biçiminde tarih.

en: Lists (Views)
tr: Listeler (Görünümler)

en: @interval hence
tr: @interval sonra
