Small ads (2.0.0-rc4) - en to hi translation catalogue (67 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Next
hi: अगला

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Categories
hi: वर्ग

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Links
hi: लिंक

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: Image
hi: चित्र

en: Types
hi: प्रकार

en: Category
hi: वर्ग

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: edit
hi: संपादन करें

en: Taxonomy term
hi: वर्गीकरण परिभाषा

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: View
hi: देखें

en: URL
hi: यूआरएल

en: Keywords
hi: संकेतशब्द

en: ID
hi: आईडी

en: Advanced search
hi: महीन खोज

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Url
hi: URL

en: Inline
hi: पंक्ति में

en: Visibility
hi: दर्शनीयता

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: %time ago
hi: %time पहले

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Advanced
hi: विकसित

en: 1 year
hi: १ वर्ष

en: Desc
hi: अवरोही

en: @count comments
hi: @count टिप्पणी

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Created date
hi: रचना तिथि

en: Languages
hi: भाषायें

en: Changed
hi: बदल गया

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Last changed
hi: अंतिम बार बदला गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: 1 week
hi: १ सप्ताह

en: @count months
hi: @count महीने

en: Containing any of the words
hi: जिनमें यें शब्द शामिल हों

en: Containing the phrase
hi: जिनमें ये अक्षर शामिल हों

en: Containing none of the words
hi: जिनमे ये शब्द ना हो

en: Only of the type(s)
hi: सिर्फ इस प्रकार में

en: Keyword relevance
hi: सूचक शब्द

en: Number of comments
hi: टिप्पणीयों की संख्या

en: Member
hi: सदस्य

en: Add @type
hi: @type जोड़ें

en: Search index
hi: खोज अनुक्रमणिका

en: - Any -
hi: -कोईभी-

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Edit URL
hi: यूआरएल संपादित करें

en: Full HTML
hi: पूर्ण एच टी एम एल

en: Date in the form of CCYYMMDD.
hi: दिनांक CCYYMMDD के रूप में
