Small ads (2.0.12) - en to bn translation catalogue (34 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: Image
bn: ছবি

en: Category
bn: বিভাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Keywords
bn: কী-ওয়ার্ড

en: Advanced search
bn: বিশেষ অনুসন্ধান

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: All
bn: সমস্ত

en: Good
bn: ভাল

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: Languages
bn: ভাষাসমূহ

en: Add @type
bn: @type যোগ কর

en: Search index
bn: অনুসন্ধান সূচি

en: Search result
bn: অনুসন্ধানের ফলাফল
