Small ads (2.0.12) - en to uk translation catalogue (104 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Next
uk: Наступний

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Categories
uk: Категорії

en: Edit
uk: Редагувати

en: Links
uk: Посилання

en: Reset
uk: Скинути

en: Weight
uk: Вага

en: Image
uk: Зображення

en: Types
uk: Типи

en: Category
uk: Категорія

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Taxonomy term
uk: Термін таксономії

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: View
uk: Перегляд

en: URL
uk: URL-адреса

en: Keywords
uk: Ключові слова

en: Advanced search
uk: Розширений пошук

en: User
uk: Користувач

en: All
uk: Все

en: Page
uk: Сторінка

en: Good
uk: Добре

en: Never
uk: Ніколи

en: Visibility
uk: Видимість

en: Comment
uk: Коментар

en: %time ago
uk: %time тому

en: Authored by
uk: Автор

en: 1 year
uk: 1 рік

en: Desc
uk: Спад

en: @count comments
uk: @count коментарі(в)

en: Comment mail
uk: Коментарі на пошту

en: Latest
uk: Останнє

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Created date
uk: Дата створення

en: Authored on
uk: Створено

en: Posted by
uk: Додано

en: next ›
uk: наступна ›

en: Languages
uk: Мови

en: plus
uk: плюс

en: Map
uk: Мапа

en: Listing
uk: Перелік

en: Scope
uk: Область

en: Donate
uk: Пожертвувати

en: Sell
uk: Продати

en: Changed
uk: Змінено

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: 1 month
uk: 1 місяць

en: Last changed
uk: Остання зміна

en: Apply
uk: Застосувати

en: 1 week
uk: 1 тиждень

en: @count months
uk: @count місяці

en: Global
uk: Глобальне

en: Service
uk: Служба

en: Local
uk: Локаль

en: Offset
uk: Зміщення

en: Item type
uk: Тип елемента

en: Free
uk: Вільно

en: Containing any of the words
uk: Містить одне із слів

en: Containing the phrase
uk: Містить фразу

en: Containing none of the words
uk: Не містить жодного із слів

en: Only of the type(s)
uk: Лише для типів

en: Keyword relevance
uk: Релевантність ключового слова

en: Number of comments
uk: Кількість коментарів

en: Member
uk: Учасник

en: Add @type
uk: Додати тип @type

en: Money
uk: Гроші

en: More...
uk: Докладніше...

en: Buy
uk: Купити

en: Ads
uk: Реклама

en: Temporary
uk: Тимчасово

en: Receive
uk: Отримати

en: Search index
uk: Пошуковий індекс

en: Offers
uk: Пропозиції

en: @interval ago
uk: @interval тому

en: Comment count
uk: Кількість коментарів

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Offer
uk: Пропозиція

en: Edit URL
uk: URL редагування

en: Stub
uk: Заглушка

en: Search result
uk: Результат пошуку

en: Asc
uk: Зрост

en: Display error message
uk: Показувати повідомлення про помилку

en: %time hence
uk: %time віднині

en: Master
uk: Головне

en: Ad Type
uk: Тип оголошення.

en: Full HTML
uk: Повний HTML

en: Date in the form of CCYYMMDD.
uk: Дата у форматі CCYYMMDD.

en: With selection
uk: З вибраним

en: Plural label
uk: Мітка множини

en: There are no ads.
uk: Оголошення відсутні.

en: @interval hence
uk: @interval віднині
