Small ads (2.0.2) - en to nl translation catalogue (86 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Next
nl: Volgende

en: Delete
nl: Verwijderen

en: List
nl: Lijst

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Public
nl: Publiek

en: Categories
nl: Categorieën

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Image
nl: Afbeelding

en: Types
nl: Soorten

en: Category
nl: Categorie

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Taxonomy term
nl: Taxonomieterm

en: Save
nl: Opslaan

en: View
nl: Weergeven

en: Keywords
nl: Trefwoorden

en: Advanced search
nl: Uitgebreid zoeken

en: User
nl: Gebruiker

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Good
nl: Goed

en: Url
nl: URL

en: Visibility
nl: Zichtbaarheid

en: Comment
nl: Reactie

en: %time ago
nl: %time geleden

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: 1 year
nl: 1 jaar

en: Desc
nl: Aflopend

en: @count comments
nl: @count reacties

en: Latest
nl: Nieuwste

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Created date
nl: Aanmaakdatum

en: next ›
nl: volgende ›

en: Languages
nl: Talen

en: Map
nl: Landkaart

en: Scope
nl: Bereik

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: 1 month
nl: 1 maand

en: Last changed
nl: Laatst aangepast

en: Apply
nl: Toepassen

en: @count months
nl: @count maanden

en: Global
nl: Algemeen

en: Local
nl: Lokaal

en: Free
nl: Gratis

en: Containing any of the words
nl: Bevat een van de woorden

en: Containing the phrase
nl: Bevat de woordcombinatie

en: Containing none of the words
nl: Bevat geen van de woorden

en: Only of the type(s)
nl: Alleen van type(s)

en: Keyword relevance
nl: Relevantie trefwoord

en: Number of comments
nl: Aantal reacties

en: Member
nl: Lid

en: Add @type
nl: @type toevoegen

en: More...
nl: Meer...

en: Ads
nl: Advertenties

en: Temporary
nl: Tijdelijk

en: Receive
nl: Ontvangen

en: Test mode
nl: Testmodus

en: Search index
nl: Zoekindex

en: @interval ago
nl: @interval geleden

en: - Any -
nl: - Elk -

en: Comment count
nl: Aantal reacties

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Expiry date
nl: Vervaldatum

en: Offer
nl: Aanbieding

en: Edit URL
nl: URL bewerken

en: Search result
nl: Zoekresultaat

en: Asc
nl: Oplopend

en: %time hence
nl: over %time

en: Ad Type
nl: Advertentietype

en: Full HTML
nl: Volledige HTML

en: Date in the form of CCYYMMDD.
nl: Datum in de notatie CCYYMMDD.

en: With selection
nl: Met selectie

en: Lists (Views)
nl: Lijsten (Overzichten)

en: Plural label
nl: Meervoudig-label

en: @interval hence
nl: @interval vanaf nu
