Small ads (2.0.8) - en to oc translation catalogue (63 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Next
oc: Seguent

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Categories
oc: Categorias

en: Edit
oc: Modificar

en: Links
oc: Ligams

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Weight
oc: Pes

en: Image
oc: Imatge

en: Types
oc: Tipes

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de taxonomia

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: Keywords
oc: Mots claus

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Advanced search
oc: Recèrca avançada

en: User
oc: Utilizaire

en: All
oc: Tot

en: Page
oc: Pagina

en: Good
oc: Plan

en: Never
oc: Pas jamai

en: Visibility
oc: Visibilitat

en: Comment
oc: Comentari

en: %time ago
oc: I a %time

en: Authored by
oc: Escrich per

en: 1 year
oc: 1 an

en: Sort by
oc: Triar per

en: Created date
oc: Data de creacion

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: next ›
oc: seguent ›

en: Languages
oc: Lengas

en: Changed
oc: Modificat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Local
oc: Locale

en: Offset
oc: Decalatge

en: Containing any of the words
oc: Que conten al mens un dels mots

en: Containing the phrase
oc: Que conten la frasa

en: Containing none of the words
oc: Que conten pas cap dels mots

en: Only of the type(s)
oc: Solament del o dels tipes

en: Keyword relevance
oc: Pertinéncia dels mots claus

en: Number of comments
oc: Nombre de comentaris

en: Add @type
oc: Apondre @type

en: Temporary
oc: Temporari

en: Search index
oc: Indèx de recèrca

en: Comment count
oc: Nombre de comentaris

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Edit URL
oc: Modificar URL

en: Search result
oc: Resultat de la recèrca

en: %time hence
oc: Dins %time

en: Master
oc: Maître

en: Date in the form of CCYYMMDD.
oc: Data jos la forma AAAAMMJJ.
