Small ads (8.x-1.0-beta4) - en to ja translation catalogue (74 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Next
ja: 次へ

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Edit
ja: 編集

en: Links
ja: リンク

en: Reset
ja: リセット

en: Weight
ja: ウェイト

en: Types
ja: タイプ

en: Category
ja: カテゴリー

en: Settings
ja: 設定

en: edit
ja: 編集

en: Node ID
ja: ノードID

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Icon
ja: アイコン

en: View
ja: ビュー

en: Keywords
ja: キーワード

en: Advanced search
ja: 高度な検索

en: User
ja: ユーザー

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Url
ja: URL

en: Inline
ja: インライン

en: Comment
ja: コメント

en: Published
ja: 掲載

en: Desc
ja: 降順

en: Other
ja: その他

en: @count comments
ja: @count コメント

en: Latest
ja: 最終

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Created date
ja: 作成日時

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Languages
ja: 言語

en: Scope
ja: スコープ

en: Changed
ja: 変更済

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Last changed
ja: 最終変更

en: Apply
ja: 適用

en: 1 week
ja: 1週間

en: @count months
ja: @count ヶ月

en: Offset
ja: オフセット

en: Containing any of the words
ja: 以下のいずれかのワードを含む

en: Containing the phrase
ja: 以下のフレーズを含む

en: Containing none of the words
ja: 以下のいずれのワードも含まない

en: Only of the type(s)
ja: コンテンツタイプを限定

en: Keyword relevance
ja: キーワードの適合率

en: Number of comments
ja: コメント数

en: Member
ja: メンバー

en: More...
ja: 更に表示

en: Ads
ja: 広告

en: Created timestamp
ja: 生成時のタイムスタンプ

en: Search index
ja: 検索インデックス

en: Offers
ja: 提供

en: Comment count
ja: コメント数

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Expiry date
ja: 有効期限

en: Offer
ja: オファー

en: Search result
ja: 検索結果

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Language (fr, en, ...)
ja: 言語（fr、en、...）

en: Date in the form of CCYYMMDD.
ja: CCYYMMDDの日付形式です。

en: Modified timestamp
ja: 変更日時のタイムスタンプ

en: The node language code.
ja: ノードの言語コード。

en: With selection
ja: 選択リスト付

en: Lists (Views)
ja: リスト (Views)
