Small ads (8.x-1.0-beta5) - en to it translation catalogue (77 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Next
it: Seguente

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Categories
it: Categorie

en: Edit
it: Modifica

en: Links
it: Collegamenti

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Types
it: Tipi

en: Category
it: Categoria

en: Settings
it: Impostazioni

en: edit
it: modifica

en: Node ID
it: ID del nodo

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Icon
it: Icona

en: View
it: Visualizza

en: Keywords
it: Parole chiave

en: Advanced search
it: Ricerca avanzata

en: User
it: Utente

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Inline
it: In linea

en: Comment
it: Commento

en: Published
it: Pubblicato

en: Location
it: Posizione

en: Advanced
it: Avanzate

en: Desc
it: Disc

en: Owner
it: Proprietario

en: @count comments
it: @count commenti

en: Latest
it: Ultimo

en: Your search yielded no results.
it: La ricerca non ha prodotto risultati.

en: Sort by
it: Ordina per

en: Created date
it: Data creazione

en: Authored on
it: Creato il

en: Posted by
it: Inserito da

en: Languages
it: Lingue

en: Scope
it: Portata

en: Changed
it: Modificato

en: Date created
it: Data di creazione

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Last changed
it: Ultima modifica

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Containing any of the words
it: Contenente una qualsiasi delle parole

en: Containing the phrase
it: Contenente la frase

en: Containing none of the words
it: Contenente nessuna delle parole

en: Only of the type(s)
it: Solamente del(i) tipo(i)

en: Keyword relevance
it: Importanza per parola chiave

en: Number of comments
it: Numero di commenti

en: More...
it: Ancora...

en: Ads
it: Inserzioni

en: Created timestamp
it: Data e ora creazione

en: Search index
it: Indice di ricerca

en: Comment count
it: Numero commenti

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Offer
it: Offerta

en: Edit URL
it: Modifica URL

en: The main body text of the node.
it: Il corpo principale del testo in un nodo.

en: Search result
it: Risultato della ricerca

en: Master
it: Principale

en: Language (fr, en, ...)
it: Lingua (fr, en, ...)

en: Full HTML
it: HTML completo

en: Date in the form of CCYYMMDD.
it: Data in formato AAAAMMGG.

en: Modified timestamp
it: Data e ora modifica

en: With selection
it: Con la selezione

en: Lists (Views)
it: Elenchi (Viste)
