Smart Content (3.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Group
it: Gruppo

en: Remove
it: Elimina

en: Language
it: Lingua

en: Number
it: Numero

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: True
it: Vero

en: Default
it: Predefinito

en: Block
it: Blocco

en: Conditions
it: Condizioni

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Textfield
it: Campo testo

en: Configuration
it: Configurazione

en: Equals
it: Uguale

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Add Block
it: Aggiungi blocco

en: Negate
it: Negata

en: Select
it: Scegliere

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Starts with
it: Inizia con

en: Boolean
it: Booleano

en: Broken
it: Corrotto

en: Remove block
it: Rimuovi blocco
